Jūsu pārlūkprogramma vairs netiek atbalstīta.

Lūdzu, atjauniniet uz jaunāko interneta pārlūka programmu, lai Jūs varētu izmantot mūsu mājaslapu.

Visjaunākas versijas pārlūku, Jūs varat lejupielādēt šeit.

Mana Aptieka vietnē tiek izmantoti sīkfaili. Lietojot šo vietni, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.
E-pasts (logins):
Parole:
|

Mana Veselība

Ikmēneša bezmaksas žurnāls mūsu klientiem

topbg

Saprast un palīdzēt

«Lai palīdzētu citiem būt veseliem, tas jāprot arī pašiem,» smaidot saka Saldus Zaļās aptiekas farmaceite Sandra Karule.

«Abus sirmgalvjus aptiekā redzējām bieži – tas tiešām bija saskanīgs pāris. Viņš – pensionēts mežierīcības speciālists, viņa – skolotāja. Kā jau tas aptiekā pieklājas, neviena zāļu kārbiņa netika iegādāta bez kaut pavisam īsas sarunas, tādēļ arī zinājām, ar ko abi nodarbojušies savā darba dzīvē. Vecie ļaudis ļoti rūpējās par savu veselību, ik dienas devās garākās pastaigās, izvēlējās labu pārtiku, ziemā vienmēr pirka vitamīnus. Manījām, ka tieši vīrs ir tas, kurš cenšas ievākt veselībai noderīgu informāciju un gan sevi, gan kundzi «uzpasē». Reiz vīrs ienāca, nedaudz noraizējies: sievai pasliktinoties redze, vai nevarot iedot kādus uztura bagātinātājus? Rūpīgi iztaujājis par katru no tiem, vīrietis izvēlējās, viņaprāt, labāko un noderīgāko. Taču drīz vien sapratām, ka problēma laikam ir nopietnāka, nekā pirmajā brīdī šķita. Redze strauji pasliktinājās. Abi pat devās uz Rīgu. Par spīti acu ārstu pūlēm iemesls palika miglā tīts, un tātad arī uzlabojuma nebija nekāda. Kādudien sastapu veco kungu un apjautājos, kā sievai ar redzi. Viņš nopūtās un pastāstīja, ka arvien sliktāk. «Lūdzu, atnāciet rīt ar kundzi pie mums uz aptieku, tur ekspresanalīzē var izmērīt cukura līmeni, viņai tas noteikti jāpārbauda!» Jau otrajā dienā abi bija klāt – vīra rādījums bija kā «jaunam puikam», bet sievai – gandrīz 18 milimoli litrā, kas ir ārkārtīgi augsts līmenis – vēlāk viņai diagnosticēja II tipa cukura diabētu. Vienā mirklī tapa skaidrs arī redzes pasliktināšanās iemesls – diabētiskā retinopātija. Nu sirmā kundze iemācījusies kontrolēt savu slimību ar medikamentu palīdzību un jūtas pavisam labi. Manuprāt, ir brīnišķīgi, ka aptiekā iespējams veikt šādas skrīninga pārbaudes, palīdzot laikus pamanīt smagas slimības un paskaidrojot pacientam, kā viņam jārīkojas tālāk savas veselības labā.

Man un maniem kolēģiem Saldus Zaļājā aptiekā rūp gan pašu, gan mūsu apmeklētāju veselība. Mācāmies, kā būt veseliem, un cenšamies dzīvot veselīgi. Pati vairākas reizes nedēļā izbraucu garus maršrutus ar kalnu velosipēdu. Eju pārgājienos. Pacients, ienākot aptiekā, raugās uz mani – vai esmu viņa uzticības cienīga? Vai var man uzticēt savu bēdu? Vai spēšu palīdzēt? Kad ejam pie kosmetologa vai friziera, mēs taču arī gribam redzēt sev pretim cilvēku ar koptu seju un matiem, vai ne? Ja jau viņš netiek galā ar sevi, nemācēs tikt arī ar mani – tāds ir klienta domu gājiens. Tādēļ farmaceitam jābūt smaidīgam, mierīgam un veselam – intelektuāli un fiziski stipram. Un mēs, Saldus Zaļās aptiekas aptiekāri, tādi esam!

topbg