Jūsu pārlūkprogramma vairs netiek atbalstīta.

Lūdzu, atjauniniet uz jaunāko interneta pārlūka programmu, lai Jūs varētu izmantot mūsu mājaslapu.

Visjaunākas versijas pārlūku, Jūs varat lejupielādēt šeit.

Mana Aptieka vietnē tiek izmantoti sīkfaili. Lietojot šo vietni, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.
E-pasts (logins):
Parole:
|

Mana Veselība

Ikmēneša bezmaksas žurnāls mūsu klientiem

topbg

Augu un pirts maģijas pārzinātāja

Lūdzu, iepazīstieties, farmaceite Anita Ozoliņa, Saldus Zaļās aptiekas vadītāja, kuras darbs un vaļasprieki cieši saistīti ar vēlmi izprast cilvēku vajadzības.

 

«Man vienmēr gribējies studēt medicīnu, lai varētu palīdzēt cilvēkiem,» stāsta Anita Ozoliņa. Uz to viņu iedvesmojušas bērnībā pavadītās vasaras pie krustmātes, kas bijusi medicīnas māsa. Pēc vidusskolas Anita iestājusies Farmācijas fakultātē un kopš 1986. gada darbojas farmācijā. Zaļajā aptiekā viņa strādā jau 17 gadu.

Anitai ir divas nopietnas aizraušanās – ārstniecības augu vākšana un pirts lietas: «Farmaceita zināšanas par augiem ir labs pamats, kas man ļauj attīstīties un pilnveidoties. Pētu, mācos, man patīk izzināt, kā augi harmonizē cilvēka ķermeni un prātu. Eju pļavā un skatos, kurš no augiem mani uzrunā vairāk, kam roka pati pastiepjas pretī. Mani pašu visvairāk uzrunā vībotne, jo tā ir viena no stiprākajām zālītēm, arī zeltslotiņa, strutene, puplaksis, nātre, pelašķis, no ogām – irbene un pīlādzis. Tos izmantoju savos pirts procesos.» Anita pirms trim gadiem apguvusi pirtnieces profesiju un ieguvusi meistara statusu. Tagad uz viņas dziedinošo pirti nāk tie, kuri vēlas izbaudīt fizisku un garīgu atjaunotni. «Tas ir īpašs process 4 – 5 stundu garumā, kas attīra, harmonizē un sakārto organismu, izmantojot speciālus augu maisījumus. Un beigās katru arī noper,» stāsta Anita. «Tas ir maģisks process, bezgala radošs, kas nekad nav garlaicīgs. Gatavoju augu maisījumus ar medu, sviestu vai māliem un smērēju tos saviem pirts apmeklētājiem uz ādas. Pirts siltumā lēnītēm atraisās augu enerģija, kas attīra organismu pilnīgi visos līmeņos – gan fiziskajā, gan garīgajā. Var jau to uzskatīt par māņiem un burvestībām, bet visos laikos bijuši cilvēki, kas prot draudzēties ar augiem. Mācos izprast augu spēku, kurā laikā tie jāvāc saskaņā ar mēness fāzēm un dabas ritmiem.

Anitas sapņi nākotnē saistīti ar astroloģisko zināšanu apguvi: «Mani interesē augu saikne ar planētām, kas veido augu spēku un garu. Es gribētu to apgūt, lai varu iet vēl dziļāk un precīzāk piemeklēt to, kas cilvēkam nepieciešams pēc viņa astroloģiskā horoskopa.» 

topbg